Otec upratoval izbu svojej mŕtvej dcéry a zo steny zvesil jej zrkadlo. To, čo našiel pod ním, ho dojalo

Athena Orchard z Leicester v Anglicku bola obyčajnou, usmievavou a radostnou 12-ročnou dievčinou. Zbožňovala šport, najmä box. Bola nielen výbornou žiačkou, ale tiež sa starala o svojich súrodencov – 6 sestier a 3 bratov.

Tesne pred Vianocami si dievča všimla hrče na hlave. Neuvedomila si, že by to mohol byť príznak niečoho nebezpečného a tak s tým nič nerobila, kým jedného dňa neomdlel v kuchyni. Lekári vydali strašnú diagnózu – rakovina kostí.

Bol to veľký šok pre celú rodinu. Počas 7-hodinovej operácie jej lekári odstránili nádor z jej chrbtice. Potom si musela prejsť neznesiteľnou chemoterapiou, po ktorej prišla o všetky svoje vlasy. Athena, ktorá bola vždy ako teenager plná energie, je teraz príliš slabá, aby vstala z postele. „Vždy bola plná optimizmu a hovorila, aby som neplakala“ – spomína jej matka Caroline. „Vedeli sme, že rakovina je vo veľmi pokročilom štádiu … Bojovala tak dlho, ako to len šlo.“ Bohužiaľ krátko po svojich 13. narodeninách zomrela obklopená svojou rodinou.

Niekoľko dní po jej smrti otec Dean zabalil všetky jej veci. Keď zložil zrkadlo zo steny v jej izbe, všimol si niečoho na zadnej strane zrkadla. Nachádzal sa tam ručne písaný list. „Nemohol som tomu uveriť. Text má viac ako 3000 slov „- hovorí Dean. „Úplne som sa zrútil. Začal som to čítať, ale musel som prestať, bolo toho na mňa priveľa. Lámalo mi to srdce. “

Pokračovanie článku na druhej strane