Orechové škupiny do koša rozhodne nepatria! Takto sa dajú využiť, hlavne pri cukrovke!

vlasky orech-skrupina z vlaskeho orechu-orech-skrupina z orechu
Alexey_Arz/Bigstock.com

Snáď každý z nás vie, aké skvelé sú orchy pre nás zdravé. Majú veľa vitamínov, živín a taktiež sú zdrojom energie. Ale čo viete povedať o orechových škrupinách? Z mladšej generácie asi nebudú vedieť o týchto typov. Skúste sa opýtať vašej babičky. Potom ich už nikdy nevyhodíte.

Škrupinky z orechov:
Orechové škrupinky sú prírodné materiály, nie sú chemické ani toxické, takže sú pre človeka a prírodu nezávadné. Už v minulosti ľudia vedeli o ich dobrých vlastnostiach, ktoré boli vhodné k prevencí alebo liečbe zdravotných problémov.

skrupina-orech-vlassky orech
c_73/Bigstock.com

Cukrovka:
Ľudia už dávno používali orechové škrupiny na liečbu cukrovky. Raz za 6 týždňov počas jedného dňa pili orechový čaj ( zo škrupín ) 3-4 šálky. Toto opakovali raz za 6 týždňov. Budete sa čudovať ako vám zachutí. Dokonca vás zbaví prechladnutia a kašla za krátku dobu. Preto si škrupinky odkladajte a používajte pri chrípke, nádche,kašli. Je to skvelý pomocník. Nachystajte si škrupiny z 12 -tich orechov, potom 500 ml vody a med. Škrupiny poriadne umyte a zalejte pol litrom vody a 12 hodín lúhujte.

Čaj si pred pitím ohrejte – 5 minút povarte a sceďte. Môžete pridať med. Alebo môžete škrupiny bez luhovania povariť pol hodinu vo vode a následne nechať 15 minú odstáť. Veľmi účinný čaj pri kašli.

diabetes-pristroj na meranie cukru-krv-diabetik
Yastremska/Bigstock.com

Belšie zuby:
Rodrvte škrupiny na prach a pridajte do zubnej pasty. Účinne vyčistí špinu a povlak a navyše bieli. Toto využívali ľudia od nepamäti.

biele zuby-usmev-zensky usmev-usmev s bielymi zubami
Kurhan/Bigstock.com

Na pleť:
Pridajte podrvené škrupiny do mydla na čistenie tváre , to vám dokonale vyčisti póry  a zregeneruje pleť a taktiež vás zbaví zvyškov z make – upu. Vyhýbajte sa oblasti očí.

zena-krasna tvar-krasna zena-jemna tvar-hebka tvar
Rido81/Bigstock.com

zdroj: ezy.cz / Bigstock.com