Onkológ Andrej Pavlenko, ktorý ochorel na rakovinu. Toto je najdôležitejšia vec, ako s ňou bojovať a poraziť zákernú chorobu

likar.info

V živote sa občas stretávame so zvláštnymi paradoxmi, ktoré nás často krát dokážu naozaj vyviesť z miery. Niečo podobné zažil aj chirurg – onkológ Andrej Pavlenko, ktorý už 16 rokov pôsobil v nemocnici v Petrohrade. V marci v roku 2018 sa však dozvedel, že má rakovinu žalúdka v treťom štádiu.

Nakoľko je v tomto štádiu malá šanca na prežitie, rozhodol sa tento sympatický a mladý lekár zverejniť svoj zdravotný stav. A všetkým verejne ukázať, aký je celý proces pri tejto zákernej chorobe. Aké riziká môžu nastať a ako sa tým vyrovnávať.

Nie jeden lekár či vedec tvrdí, že najlepšou zbraňou v boji proti vážnej chorobe sú získané informácie. O to lepšie, ak sú priamo od človeka, ktorý si to sám zažil. Takmer každý človek sa zamýšľa nad tým, ako žiť ďalej, ak vám lekár oznámi, že trpíte tak vážnou chorobou.

„Chcem, aby ste boli o svojej chorobe čo najviac informovaní. Aby ste vedeli o všetkých možných komplikáciách, ktoré môžete očakávať. A chcel by som vám čo najúprimnejšie povedať, ako sa s nimi dá bojovať…“ vyjadril sa Andrej Pavlenko.

Článok pokračuje na druhej strane: