Celým svetom obletela obrovská letecká katastrofa. Lietadla havarovalo na ceste do etiópskej metropoly Addis Abeba do Kene Nairobi. Na palube bolo 157 ľudí. Tento počet tvorilo 149 pasažierov a 8 členov posádky. Túto tragédiu bohužiaľ nikto neprežil. Medzi zosnulými bola aj dcéra, manželka a syn podpredsedu strany SNS Antona Hrnku. Štvrtou obeťou zo Slovenska je charitatívna pracovníčka z organizácie Dobrá novina – Danica Olexová

Anton Hrnka potvrdil svoju stratu aj na jeho Facebooku.
„S HLBOKÝM SMÚTKOM OZNAMUJEM, ŽE MOJA DRAHÁ MANŽELKA BLANKA, SYN MARTIN A DCÉRA MICHALA ZAHYNULI POČAS LETECKEJ KATASTROFY V ADDIS ABEBE DNES V RANNÝCH HODINÁCH. KTO STE ICH POZNALI, VENUJTE IM TICHÚ SPOMIENKU.“

Úprimnú sústrasť celej rodine vyjadril aj predseda parlamentu a strany SNS Andrej Danko. K nemu sa pridalo aj niekoľko ďalších politikov a podpredsedov parlamentu. Prezident Andrej Kiska sa taktiež vyjadril k tejto obrovskej tragédii.

ilustračné foto: Markus Mainka/bigstock.com

„PÁN HRNKO, ÚPRIMNÚ SÚSTRASŤ
Asi sa nedá slovami popísať utrpenie, ktorým prechádza rodina, keď náhle zomrie blízky človek. O čo väčší žiaľ musí prežiť človek, keď mu takto náhle a tragicky zomrie manželka a dve deti. Úprimnú sústrasť, pán Hrnko, Vám aj celej Vašej rodine. Úprimnú sústrasť aj všetkým blízkym štvrtej obete zo Slovenska a pozostalým všetkých, ktorí pri tejto nehode stratili blízkeho človeka.“  Vyjadril sa na sociálnej sieti prezident Slovenskej Republiky.

Okrem iných reagujú na tragédiu koaliční aj opoziční poslanci.
„To, čo sa stalo Tonovi Hrnkovi, je ako z najhoršieho sna. Hlboko ma to zasiahlo a nemám slov. Tak veľmi ma to mrzí. Úprimnú sústrasť!“ Vyjadril sa Ľuboš Blaha.

Podpredsedovi Antonovi Hrnkovi a rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.