Nový trend? Celebrity nosia o číslo väčšie topánky, prečo to ale robia ?

youtube.com

Celebrity na červenom koberci predvádzajú veľa módnych výstrelkov, ale aj módnych trendov. Najnovšie začali nosiť topánky, ktoré sú väčšie, ako by mali byť. Nie je to však módny výstrelok, ale ochrana ich zdravia, ktorá je naozaj účinná. Viete, čo tým presne sledujú?

Na červený koberec nemôžete vyjsť len tak. Musíte byť oblečení a obutí určitým spôsobom. Ženám sa teda často stáva, že si musia obuť topánky, ktoré sú pre nich priveľmi vysoké. Následkom čoho je noha neprirodzene zohnutá a topánky spôsobujú nepríjemné opuchy. Vďaka topánkam, ktoré sú o číslo väčšie týmto nepríjemnostiam predídu. A topánky, ktoré musia mať obuté celú noc sú pre nich oveľa pohodlnejšie a najmä bezbolestné.

Starfrenzy/bigstock.com

Týmto spôsobom zabraňujú chronickým problémom s nohami, ktoré môžu nastať pri dlhodobom a pravidelnom nosení príliš vysokých topánok. Topánky, ktoré si celebrity na červený koberec obúvajú sú preto vždy o pol čísla alebo o číslo väčšie ako veľkosť ich nohy. Vďaka tomu nemajú nepríjemný pocit, topánky ich netlačia a nohy nebolia.

Článok pokračuje na ďaľšej strane: