Návštevníkov cirkusu v Rožňave čakal nepríjemný zážitok po tom, čo uvideli jedno z exotických zvierat. Napokon sami zalarmovali pomoc veterinára, pretože sa nemohli na úbohé zviera dlhšie pozerať. Samotný principál týranie vylučuje.

Slon Jumbo, ktorý oslavuje tento rok 50 rokov, vyzeral naozaj biedne, o čom svedčí aj fotografia nižšie. Samotní pracovníci cirkusu priznávajú, že je naozaj chudší ako by mal v skutočnosti byť, no vylúčili akékoľvek známky násilia.

Principál Antonín Aleš sa k celej veci vyjadril so slovami, že doteraz sa u nich takéto stádo slonov nevyskytlo. Niekoľko z nich prišlo do cirkusu len nedávno. Taktiež dodáva: “Jumbo nevystupuje. Má 50 rokov, žerie normálne a že je chudší? Je to ako medzi ľuďmi, sme silnejší a aj útli. Pochopiteľne, že nikdy nebol týraný, to kategoricky vylučujem.”

Tip na článok: Konečne! Slovensko zakazuje na svojom území takmer všetky zvieratá v cirkusoch. Aký je váš názor?

tivi.cas.sk

Nám zostáva len dúfať, že sa principál vyjadril s celou vážnosťou a pravdivosťou, pretože veľmi dobre vieme, že sme sa v nedávnej minulosti potýkali s rôznymi prípadmi týrania exotických zvierat v cirkusoch. Nebola by to výnimka.

Článok pokračuje na druhej strane: