Nadmernou konzumáciou týchto produktov si môžete poškodiť zdravie! Bod č. 3 sa týka každého!

Pripravili sme si pre vás zoznam populárnych produktov, ktoré môžu vážne poškodiť vaše zdravie, pokiaľ presiahnete odporúčanú dávku.

nadmerna konzumacia
Alena Sofronova/BrightSide.me

Každý vie, že rôzne jedlá či lieky sú užitočné dovtedy, dokiaľ sa ich neprejeme alebo nepredávkujeme. Ak tak urobíte, následky môžu byť strašné. Pripravili sme si pre vás zoznam populárnych produktov, ktoré môžu vážne poškodiť vaše zdravie, pokiaľ presiahnete odporúčanú dávku.

1. Sójová omáčka: V roku 2013 sa mladý Američan stavil s priateľmi, že dokáže vypiť fľašu sójovej omáčky. Dostal záchvat a upadol do bezvedomia. Lekári mu diagnostikovali dehydratáciu a výsledky ukázali, že v jeho tele sa nachádzalo nadmerné množstvo sodíka. Táto nerovnováha je pre telo neskutočne nebezpečná, pretože môže spôsobiť mŕtvicu.

Neprehliadnite: To, čo zabilo tohto profesionálneho kulturistu, mnohí pijú taktiež každý deň! Zvážte, či to zato stojí…

2. Čaj: V roku 2014 bol hospitalizovaný 56-ročný muž, pretože mu zlyhali obličky. Problém bol, že pil príliš veľa ľadového čaju. Ako sa ukázalo, pil okolo 16 pohárov denne. Jeho obličky boli poškodené oxalátom – chemikáliou, ktorá sa nachádza v čiernom čaji. Aby ste sa takýmto problémom vyhli, odporúča sa piť denne maximálne 6 šálok čierneho čaju.

Pokračujte na ďalšej strane nižšie: