Mladá mamička prišla o svoje dieťatko po 20. týždňoch, kedy zistila, že je nositeľom smrteľnej choroby…

peterkozikowski/bigstock.com

Katie Keating prišla o Charlie v 20. týždni, neskôr bolo zistené, že je nositeľkou Streptokoka skupiny B, ktorý môže spôsobiť sepsu alebo pôrod mŕtveho dieťaťa. Nedokážete si predstaviť, aké bolestivé je, keď vám zomrie dieťatko, pokiaľ to nezažijete a potom sa váš život zmení v každom smere.

Ja som prišla o Charlie v 20. týždni. Moderná technika odhalila, že Charlie trpela na istú srdcovú chybu a iné abnormality. Bol u nej preukázaný Edwardsov syndróm.  Otehotnela som v júli 2015 a bolo to perfektné tehotenstvo až do 20. týždňa.

Bola som na kontrole, obyčajná rutina, ktorou sme mali zistiť pohlavie dieťatka. No namiesto príjemnej udalosti sme zažili obrovský šok. Nedokázali sme nájsť jej tlkot srdca.  Všetko bolo v pohode, a zrazu bola Charlie mŕtva.  Doktori mi museli vyvolať umelý pôrod, a Charlie sa mŕtva narodila o dva dni. Pochovali sme ju pred Vianocami.

Chcela som sa pokúsiť o ďalšie bábätko, no nastali komplikácie. Po 6. týždňoch som znovu potratila.

Takže keď som otehotnela v Januári, bola som neskutočne znepokojená. Radila som sa s lekármi a taktiež som cvičila jogu pre tehotné, ktorá mi dosť pomohla.

Keď sme išli znovu v 20. týždni k doktorovi, aby sme zistili pohlavie, veľmi som sa obávala. No rozhodla som sa zájsť do inej nemocnice, lebo som si proste vravela, že ak zmením miesto, nič podobné sa nestane.