Odhalené: Mačky nie su také hlúpe, akými sa tvária. To, čo sa im snažíte povedať, len jednoducho ignorujú

pixabay.com

Mačky sú bežnými členmi nielen rodinných domov, ale aj bytov. Sú to domestikované zvieratá, ktoré majú vlastnú hlavu a aj ju používajú. Mačky si vyberajú najmä takí majitelia, ktorí nemajú nazvyš času, hoci po domácom miláčikovi veľmi túžia. Netreba jej venovať veľa času ani pozornosti. Taktiež je vítaná aj v rodinách s deťmi.

Najnovší výskum potvrdil, že mačky rozumejú príkazom omnoho lepšie než by si ktokoľvek bol pomyslel. Už pri oslovení mačky jej menom vzniká pochybnosť, že rozumie. Avšak vedci zistili, že mačka pozorne vníma, ale ignorancia je jej silnou stránkou, preto sa zdá, že mačky na svojich majiteľov vyslovene kašlú.

Mohlo vy vás zaujímať: Vedeli ste, že mačky majú liečivé schopnosti? Čítajte, pri ktorých chorobách vám dokážu pomôcť

Vedci, ktorí pozorovali ich správanie pri oslovení mačky, zistili, že na svoje meno, či nejaký príkaz reagujú. Ide napríklad o zastrihanie uškami. To, že sa mačka ani neobzrie, teda neznamená nevšímavosť. Jednoducho sa iba rozhodne, že jej pozornosť patrí niečomu zaujímavejšiemu.

pixabay.com

Ešte treba dodať, že mačky sú veľmi vnímavé zvieratá. Dokážu rozoznať rôzne energie, či už majiteľove alebo prítomnosť niekoho cudzieho. Predsa len v Egypte sú to posvätné zvieratá a sprevádzali mnohých faraónov.

Tip na článok: V žiadnom by ste nemali hladkať mačky, piť kávu alebo pre zdravie svojho dieťaťa, zabudni v tehotenstve na…