Lovec v kanadskom Yukone zažil stretnutie s medveďom. Po návrate k rodine mu zostali len oči pre plač a srdce plné smútku.

Na konci novembra došlo k tragickej udalosti v kanadskom teritóriu Yukon.

medved-utok medveda-yukon
byrdyak/bigstock.com

Počet prípadov napadnutí medveďmi za posledné dve desaťročia stúpa a to nie len v kanadskom Yukone, ale aj na iných miestach sveta. Napadnutie v meste Oklahoma si vyžiadalo obeť 18 ročného chlapca, ktorý bol napadnutý samicou s dvomi mláďatami. Ďalšou obeťou bol poľovník vo Wyomingu a turista na Aljaške.

Za posledné roky v Severnej Amerike došlo k premnoženiu medveďov čiernych, avšak nie je to jediný dôvod zvyšovania frekvencie útokov. Jeden z dôvodov je aj spomenutý zásah ľudí do prirodzeného prostredia medveďov. Najskôr môžete medveďa stretnúť na jar a na jeseň.

Pri strete s medveďom je dobré zachovať si chladnú hlavu a snažiť sa situáciu vyriešiť, aby nedošlo k ujme. Pri medveďovi čiernom je vhodné využívať rôzne predmety na jeho zastrašenie, avšak pri medveďovi hnedom je vhodnejšie ľahnúť si na zem a predstierať mŕtveho. Ak by ani táto stratégia nepomohla, začnite sa brániť.

Nenechajte si újsť: Indiánsky horoskop podľa dátumu narodenia. Toto zviera ovplyvňuje váš život!

Neprehliadnite: Vedec v oblasti Černobyľskej tragédie rozmiestnil kamery. To, čo zbadal na záberoch ho doslova šokovalo a ihneď kontaktoval vládu.