Lekár vymyslel jednoduchý test pomocou ktorého zistíte, koľko rokov ešte budete žiť!

Koľko rokov ešte budeme žiť? To je otázka, nad ktorou sa zamýšľame najmä s pribúdajúcim vekom. Vďaka brazílskemu lekári Claudiovi Gil Araujo poznáme tento jednoduchý test, ktorý môžete navyše vyskúšať priamo doma, a to za niekoľko sekúnd. Možno Vám napovie viac o tom, ako dlho ešte budete žiť. Samozrejme, berte to s rezervou, a ak máte s jeho vykonaním problémy, mali by ste s tým začať niečo robiť.

Doktor Araujo prišiel s týmto testom po tom, čo si všimol, že jeho pacienti majú často problémy s rovnováhou a silou, ako je napríklad zdvihnúť niečo z podlahy či vstávanie zo stoličky. Vzhľadom na to, že takéto problémy môžu súvisieť s následnými pádmi a zraneniami, napadlo ho, či pružnosť a rovnováha môžu byť použité pre meranie priemernej dĺžky života.

Jeho hlavnou myšlienkou bolo najmä motivovať pacientov. Keď Vám doktor povie: „Mali by ste s tým začať niečo robiť,“ často si len pomyslíme svoje a nič neurobíme. Keď Vám však doktor povie: „Ak s tým nič neurobíte, do 5 rokov by ste tu už nemuseli byť,“ začneme si tohto problému všímať viac.

Mnoho drahých prístrojov, a tiež niektoré liečby sú pre pacientov nedostupné. Preto Araujo a jeho kolegovia vyvinuli test, ktorý môžete vykonať priamo vo Vašom obývačke. Nevyžaduje žiadne zariadenie a uskutočniť ho dokážete už za pár sekúnd.

Jediné, čo treba urobiť, je riadiť sa nasledujúcim obrázkom a nasledovať jednotlivé kroky. Ešte jedna poznámka: na sebe by ste mali mať voľné a pohodlné oblečenie.

Začnite teda tým, že budete stáť vo vzpriamenej polohe uprostred miestnosti. Bez použitia rúk si pomaly čupnú a sadnite si do tureckého sedu. Potom sa znovu bez použitia rúk postavte.

Pokračujte nižšie v čítaní článku na druhej strane: