Koniec tropickým horúčavám! Meteorólogovia ohlásili tepelny skok na najbližšie dni

aapsky/bigstock.com

Toto leto sa nesie v skutočne obrovských horúčavách. Nemálo ľudí na Slovensku zaujíma, kedy sa už konečne skončí toto horúce peklo. V teple, ktoré nám naše podnebie prináša sa takmer nedá fungovať a rôzne výlety do miest a prírody sa tak stávajú priamo neznesiteľné.  

Zisťovali sme, čo nám majú priniesť ďalšie dni, no predpovede nie sú ani trochu optimistické! Horúci tropický vzduch bude u nás až do konca pracovného týždňa. Vo štvrtok meteorológovia Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) namerali jeden z najteplejších dní. Od 14. do 18. h bolo vo väčšine krajov až neuveriteľných 35 až 36 stupňov Celzia.

nagib/bigstock.com

Na oficiálnej stránke SHMÚ sa objavila nasledujúca znepokojujúca správa: „Uvedená teplota vzduchu je v danom ročnom období a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb vysoká“

Nenechajte si újsť: Tento rok sa horúčavy objavili skôr ako zvyčajne. Viete, ako chrániť vaše dieťa pred teplom?

Dokonca bola vydaná aj výstraha druhého stupňa pre väčšinu územia Slovenska. Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj a pre okresy Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Myjava a Nové Mesto nad Váhom sa nachádzajú pod obzvlášť kritickým slnečným žiarením. Na východe Slovenska platí výstraha prvého stupňa.

Pokračujte v čítaní článku na druhej strane, a zistíte aké počasie nás čaká nasledujúce dni: 


ZDROJtvnoviny.sk
ZDIEĽAŤ