Malá populácia kmeňa Hunza upútala v posledných dňoch celý svet. Ide o to, že ľudia žijúci v tomto kmeni sa dožívajú nadštandardne vysokého veku. Nie je to však to jediné, čo je na nich nezvyčajné. Okrem toho, že sa dožijú úctyhodného veku nebývajú nikdy chorí. Ak dovŕši niekto z nášho okolia sto rokov, stane sa mimoriadne populárnym a píše sa o ňom v lokálnych novinách. Pre kmeň Hunza nie je stovka nič výnimočné.

Ďalšou anomáliou tohto kmeňa je, že na rozdiel od okolitého sveta, kedy príslušníci staršej generácie odchádzajú na dôchodok a zaslúžený odpočinok, títo len začínajú s pravou telesnou aktivitou a prácami. Pre ženy nie je žiadny problém otehotnieť aj po dovŕšení šesťdesiateho roku života.

Choroby, ktorými bežne trpíme ako napríklad prechladnutie, chrípka, cukrovka, rakovina, či iné civilizačné choroby, oni ani nepoznajú. Vedci si na tento kmeň osobitne posvietili, aby odhalili v čom spočíva ich zázračná dlhovekosť.

lokálny farmár v oblasti Humza / travelview-bigstock.com

Nenechajte si újsť: Človek, ktorý sa neustále sťažuje a nič sa mu nepáči, vám zbytočne vysáva vašu životnú energiu

Čisto vlastná produkcia potravín:
V otázke príjmu potravy, majú títo ľudia prísne pravidlá. Čo si sami nevypestujú, to nevložia do úst. Odmietajú akékoľvek dovážanie potravín z okolia. Pestujú plodiny, charakteristické pre svoju danú oblasť. Ich jedlo je tak stopercentne ekologické a zároveň sú si sebestační.

Potraviny, ktoré bežne konzumujeme oni nepoznajú. Úspešne sa tak vyhýbajú potravinám, ktoré sú často nasiaknuté nebezpečnou chémiou, pesticídmi a inými toxickými látkami.

Článok pokračuje na druhej strane: