Za týždeň aj pol lahšia o 5kg? Možno to znie ako sen. No s touto bielkovinovo-vitamínovou dietou to hravo zvládnete!

LisaAnfisa/bigstock.com

Hoci sa nachádzame uz za pólkou leta, nie každému z nás sa už podarilo dosiahnuť vytúženú postavu do plaviek. Ak sa aj vy vidíte v tejto situácii neváhajte, a vyskúšajte revolučnú bielkovinovo-vitamínovú diétu.

Už podľa názvu tejto diéty je jasné, z čoho bude pozostávať jedlo, ktoré počas nej konzumuje. Príjmom bielkovín a vitamínov získa vaše telo potrebné množstvo živín a vlákniny. Takýto druh jedla podporuje predovšetkým trávenie a napomáha k zrýchleniu metabolizmu.

Na úvod je dôležité podotknúť, že žiadne chudnutie nie je možné bez príjmu tekutín. Počas celej diéty nezabúdajte na pitie vody. Do vášho pohára si okrem nej môžete pridať citrón či limetku.

SweetLana/bigstock.com

Zelenina a ovocie obsahujú minerály, ktoré majú na vaše telo antioxidačný, čiže očisťujúci účinok. Vďaka fruktóze a vláknine, ktorá je základom pre zdravý metabolizmus bude vaše telo už o niekoľko dní porovnateľne vyzerať lepšie. V ovocí sa okrem neoceniteľných, prírodných vitamínov nachádza aj množstvo tekutín, ktoré je dobre prijímať obzvlášť pri zvýšenej fyzickej aktivite. Na rozdiel od stravy obsahujúcej viac sacharidov, vedia lepšie zasýtiť.

Pokračujte v čítaní článku na druhej strane: