Tieto nádherné obrazce vytvárané delfínmi vás uchvátia. Toto vás utvrdí, že sú najinteligentnejšie cicavce….

youtube.com

Je všeobecne známe, že delfíny patria po človeku k najinteligentnejšími stvoreniami. Preto vás určite neprekvapí ani nasledujúce odhalenie vedcov.

Ochranári delfínov a veľrýb konštatujú, že iba ľudia okrem klasických zručností, ktoré sú nám dané ako druhu sú schopní učiť sa nové vecí na základe skúseností (metóda pokus-omyl). Najnovšie však odhalili, že túto schopnosť majú aj veľryby a delfíny. Dokonca schopnosť učiť sa nemusí byť iba individuálna ale vedia sa učiť navzájom. Okrem toho využívajú svoju inteligenciu na rôzne účely, či už socializáciu, kŕmenie, alebo hry. Hoci sú považované za veľmi priateľské stvorenia, sú to veľmi dobrí lovci.

Tip na článok: Chcete poznať svoju osobnosť? Ktoré z týchto zvierat vidíte na obrázku ako prvé?

Vďaka svojej inteligencii, ktorú využívajú aj pri love, nemusia plytvať energiou na lov v hĺbkach a osamote. Potravu lovia v skupinách, čo ešte zvyšuje ich úspešnosť. Práve ich metóde lovu sa venuje nasledujúce video.

Tu môžete vidieť ako svojimi chvostmi rozvíria usadené bahno. Pohybom do kruhy vytvoria akúsi sieť okolo húfu rýb. Ako sa okruh zužuje, ryby sú vo vnútri uväznené. Akonáhle ryby začnú vyskakovať z vody aby sa dostali z uzatvoreného kruhu, už na nich čakajú delfíny, ktoré ich chytajú.

Tip na článok: Stavíme sa, že toto by ste od úst nedali. Na trhu v Kóreí to miestni ľudia kupujú ako delikatesu.

Zaujímavá a veľmi prešibaná metóda, čo poviete?

Tip na článok: Psy nikdy neumierajú. Oni proste spia v tvojom srdci. Každý milovník zvierat by si toto mal prečítať