Hanbím sa zato čo som robila. Mojej matke som kradla peniaze, aby som si mohla kúpiť pijatiku. Teraz je tomu koniec.

mirror.co.uk

32-ročná Leanne Stillings sa neustále presviedčala, že jej láska k alkoholu je ešte stále v norme, no potom skoro prišla o vodický preukaz, jej prácu a jej život…
V nemocnici panoval pokoj, sestričky boli zaneprázdnené niekde inde, a tak Leanne Stillings vyšla z jej postele a podišla k tej vedľa, na ktorej spala stará pani. Leanne vzala jej kabelku a ukradla peniaze. Cítila sa zahanbene, a nenávidela sa za to, čím sa stala, no vedela, že za tie peniaze si môže kúpiť víno hneď‘ ako bude vonku.

Leanne nedokázala prijať fakt, že je alkoholička ani napriek faktu, že v nemocnici bola práve vďaka závislosti na alkohole, skoro prišla o jej vodický preukaz, prácu a neskôr sa uchýlila k tomu, že ukradla sesternicin počítač či zlaté retiazky jej matky, len aby si alkohol mohla dovoliť.

„Cítila som sa veľmi zahanbene, stojac v záložni, čakajúc, koľko peňazí dostanem za mamine náhrdelníky, aby som si mohla kúpiť víno. Lenže vtedy som bola vzdialená od reality a bolo mi to absolútne jedno.“ Priznáva Leanne.

Alkohol – súčasť kultúry
Leanne už od detstva trpela nedostatkom sebavedomia, pociťovala úzkosti a bola presvedčená, že nie je dosť dobrá.
„Vždy som sa cítila, akoby som mala dieru v srdci, akoby mi niečo chýbalo.“ Povedala.
Vo veku 18 rokov objavila sladkú a opojnú chuť alkoholu, ktorý je dodával sebavedomie aby mohla tancovať v nočných kluboch s jej priateľmi a dokázala aspoň počas tej noci uniknúť všetkým problémom.
Problémy začali, keď‘ mala 23 rokov. Jej ex-priateľ vlastnil bar a tak mohla piť kedy chcela.
„Páčilo sa mi piť. Bola som viac sebaistá, každého som mala rada a každý vyzeral, že má rád mňa. Tak sa mi to páčilo, že som pila viac.“ Vyjadrila sa Leanne.
Ľahko ignorovala fakt, že každý okolo nej na rozdiel od nej pije iba príležitostne.
„Chcela som zapiť svoju úzkosť a prilákať ľudí k sebe, no malo to opačný efekt, alkohol každého odo mňa odtláčal vrátane mojej mami a otca.“

zdroj: mirror.co.uk

Po dvoch rokoch sa Leanne rozišla s jej priateľom a nasťahovala sa späť k mame Lily (68), a otcovi Robertovi (73). Nebola tak viac obklopená alkoholikmi, no napriek tomu každý deň túžila po poháriku vína.
„Presviedčala som sa, že nemám problém. Nikdy sa nestrachuje o ženu, ktorá si dá pohárik vína po práci. Víno je v pohode, no ja som prekročila čiaru a zašla som dalej, pila som všetko, čo mi prišlo do rúk – whisky, brandy, pivo aj vodku.“
Jej priatelia sa začali usádzať, sobášiť, mať deti, a Leanne sa rútila do pasce. Dneska vie, že každý musel pochopiť, že tu niečo nehrá.
„V očiach matky a otca som začala byť alkoholička. Neustále sme sa preto hádali. Na rande som chodila zriedka, a aj tam som pochopila, že hneď‘ ako muži vidia, koľko vypijem, utečú. Každému, kto so mnou trávil viac času, bolo jasné, že som alkoholička.“ Spomína si Leanne.

Začala chodiť prv z práce, aby sa mohla opiť.
Ako 28 ročná prekročila úplne všetky hranice. Celú noc sa opíjala s kamarátom, potom sa začali hádať tak schmatla kľúče od auta a išla domov. Zastavili ju policajti, ktorí jej dali fúkať a zistili, že prekročila povolený limit až 3x.
„Musela som stráviť noc v cele a bol mi odobraný vodický preukaz. Nemohla som uveriť, aká hlúpa som bola. Mohla som niekoho zabiť.“
Navyše problém bol, že jej práca si vyžadovala vodický preukaz a preto dostala výpoveď‘.
„Pila som ráno, na obed, večer. Nemala som opicu, pretože som bola stále opitá. Nemala som peniaze a preto som začala kradnúť. Veľakrát som sa dostala do nemocnice na vyplachovanie žalúdka. Stále som bola presvedčená, že nemám problém.“