Fotografie z posledných mesiacov života Freddieho Mercuryho. Na verejnosti sa už takmer neukazoval, výraznú zmenu dala na ňom choroba poznať

boom.ms

Zrejme každý pozná nezabudnuteľného Freddieho Mercuryho zo skupiny Queen. Freddie bol jedinečný spevák s netradičným hlasom, ktorý si získal fanúšikov po celom svete. Nie len počas svojho života, ale aj po smrti má Freddie množstvo fanúšikov a jeho hudba je rovnako slávna a vyhľadávaná.

V roku 1946 sa narodil na Zanzibare a jeho meno, ktoré mu dali rodičia bolo Farrukh. Meno Freddie získal až neskôr, po tom, čo si ho zmenil po príchode do Veľkej Británie. Keď Freddie odchádzal do Británie on ani jeho rodičia ešte ani netušili, aká obrovská a veľkolepá kariéra ho čaká. Bohužiaľ, jeho život skončil veľmi rýchlo, kvôli vírusu HIV, ktorý u Freddieho prepukol až do štádia AIDS.

Mohlo vy vás zaujímať: Z malého dievčatka vyrástla krásna mladá žena. Pozrite sa na dcéru nebohého Paula Walkera!

Freddie žil pokorne a s noblesou a jeho fanúšikovia do poslednej chvíle nevedeli, akou hroznou chorobou spevák trpí. Svoje tajomstvo odhalil až posledný deň pred svojou smrťou. Freddie sa neprestával zaujímať o svojich fanúšikov a tiež blízkych. Fotografie z obdobia, keď bola jeho choroba už v pokročilom štádiu dokumentujú výraznú zmenu spevákovho zovňajšku.

Článok pokračuje na druhej strane: