Muži uprednostňujú štíhlejšie ženy. Prečítajte si 8 najčastejších argumentov prečo je to tak.

MarShot/bigstock.com

Každá doba so sebou prináša určité modely krásy a trendy, ktoré sú aktuálne a ktorým sa spoločnosť snaží prispôsobiť. To platí nie len pre módu, ale aj pre typ postavy. V minulosti sa za krásnu a žiadanú postavu považovali kyprejšie tvary. V súčasnosti sa snaží pretlačiť trend, že každá ženská postava je krásna, avšak vnímajú to tak aj muži? Často krát sa stretávame s názorom, že chudšie ženy sú krajšie. Kvôli čomu to tak ale je?

Každý muž má iný vkus a páčia sa mu iné ženy. Niektorí majú radi plnšie ženy, iní zas úplne chudé, vyšportované postavy. Vo všeobecnosti ale platí, že muži majú radšej chudšie, než tučnejšie ženy. Muži sa k tejto téme vyjadrili a objasnili, prečo to tak je. Tu je 8 najčastejších argumentov, prečo muži uprednostňujú skôr štíhlejšie ženy.

NejroN Photo/bigstock.com

1. Ženy sa chcú mužom páčiť a chcú byť krajšie, ako ostatné ženy. Keď sa o seba žena stará a dbá aj o svoj vzhľad, mužom sa to jednoducho páči. Keď vidia plnšiu, prípadne tučnú ženu, často nadobudnú dojem, že takáto žena sa o seba nestará. Majú strach, že tak by to bolo aj v ich vzťahu a domácnosti a vnímajú to ako alarm.

Pokračujte v čítaní článku na druhej strane: