Domáce masky na tvár, ktoré vás zbavia previsnutej kože, či vrások. Ako bonus dodajú tvári potrebnú elasticitu pre mladistvý vzhľad

pixabay.com

Medová:
Ak chcete obnoviť obrys tváre a zvlhčiť pokožku, zmixujte 2 polievkové lyžice tekutého medu so šľahačkou a polkou avokáda. Aplikujte masku na 20 minút a potom ju opláchnite. Po prvej aplikácii sa pokožka stane mäkkou, hladkou a vláčnou.

Škrobová:
O výhodách škrobu sa veľa rozpráva. Často sa používa pri príprave domácich masiek na utiahnutie vädnúcej kože. Zmiešajte lyžicu škrobu v 100ml studenej vody. Zohrejte si 400ml vody, odstavte ju a potom pridajte lyžicu kyslej smotany a päťkrát viac mrkvovej šťavy. Nanášajte 20 minút a potom masku zmyte.

Je omnoho efektívnejšie používať jednu masku po celý týždeň (až 3-krát). Umožníte tak jej zložkám hromadiť sa v správnom množstve a priniesť požadovaný efekt. Od budúceho týždňa môžete pokračovať v aplikácii ďalšej domácej masky. Nevzdávajte sa, vaše výsledky sa dostavia mesiac po používaní masiek.

Mohlo vy vás zaujímať: Pre krajšiu a zdravšiu pleť vám postačí obyčajný citrón! Vaša tvár bude vyzerať opäť mladšie.

Tip na článok: Účinná maska proti vypadávaniu vlasov. Vyskúšala som už toho veľa, no tieto masky na vlasy skutočne fungujú…