Celý čas ste to mali pod nosom. Dajte zbohom povlaku a zažltnutým zubom, toto vám pomôže rýchlo a účinne

brightside.me

Pitie priveľa kávy, fajčenie či nepravidelné čistenie zubov spôsobuje zažltnutie našej zubnej skloviny. Na trhu je niekoľko bieliacich zubných pást, ktoré sú vo väčšine prípadov len zbytočne predražené, pretože účinok sa vôbec nedostaví. Preto vám chceme ukázať rôzne alternatívy, ktorými môžete tieto bieliace zubné pasty nahradiť.

Klinčeky: Toto korenie je používané ako účinný prostriedok proti bolestiam zubov. Tiež bojuje proti mikróbom v ústach. Rozdrvte klinčeky (alebo si kúpte hotový prášok), pridajte trochu olivového oleja a aplikujte zmes na škvrny. Výbornou radou je pravidelné žuvanie klinčeka na odstránenie zápachu a zabíjanie baktérií. Skúste to miesto bežnej žuvačky.

Sóda a soľ:
Sóda na pečenie má silný antibakteriálny prostriedok, ktorý pomáha pri odstraňovaní zubného povlaku. Práve preto je ideálna práve na čistenie zubov. Stačí len zmiešať 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy so štipkou soli. Následne do nej ponorte navlhčenú zubnú kefku. Dôležité však je, aby ste to neopakovali viac ako jedenkrát do týždňa, pretože si môžete vážne poškodiť zubnú sklovinu.

soda a sol
ekramar/bigstock.com

Nenechajte si újsť: Do izby si dala pohár so soľou a octom. Keď zistíte, prečo to spravila, urobíte tak aj vy!

Pomarančová kôra:
Vo všeobecnosti všetky šupky z citrusového ovocia obsahuje kyselinu. To znamená, že pomáhajú pri odstraňovaní škvŕn na sklovine. Stačí, ak si len budete trieť zuby s bielou časťou kôry po dobu 2-3 minút. Tento proces môžete opakovať aj niekoľko krát týždenne.

Článok pokračuje na druhej strane: