Kontroverzná speváčka Conchita Wurst zmenila svoj imidž. Neuveríš ako vyzerá dnes!

yanugkelid/bigstock.com

V súťaži Eurovízia v roku 2014 v Kodani zvíťazila speváčka Conchita Wurst. Triumf umelkyne šokoval. Fúzatú ženu, za ktorou sa skrýva krehký rakúsky chalan,  mnohí jednoducho nenávidia. Niektorí ľudia podpisovali rôzne petície, nech odíde zo súťaže a ona sa dokonca rozhodla prvýkrát po mnohých rokoch oholiť.

Po celé tie roky Conchita cestovala po svete, obdivovalo ju množstvo ľudí a na oplátku ona inšpirovala ďalších. No prišiel čas, keď sa jej éra skončila… V skutočnosti sa za maskou ženy s fúzami skrýva Rakúšan Tom Neuwirth. Imidž Conchity vytvoril v roku 2011. Chcel, aby ľudia prestali človeka posudzovať podľa vzhľadu. Podľa neho nie je dôležité, ako človek vyzerá, ale čo sa skrýva za touto „fasádou“.

Denis Makarenko/bigstock.com

Samotný Thomas Neuwirth si už dávno všimol, ako veľmi sa rozlišuje od svojich rovesníkov. V škole bol šikanovaný, a preto sa napríklad na toalety odvážil chodiť jedine cez hodinu, keď tam nikto nebol.  Našťastie jeho rodičia ho veľmi podporovali a hlavne vďaka nim nikdy neklesol na duchu, ale naopak, našiel silu začať kariéru speváka.

Pokračujte v čítaní článku na druhej strane: