Ak chcete lepšie pochopiť ľudí, musí sa z vás stať pozorovací psychológ. Keď sa na niekoho zameriate, objavíte mnohé tajomstvá. Niekedy dokonca iba stačí počúvať rozhovor a hneď pochopíte, kto stojí pre vami. Dnes vám povieme niečo o tom, ako vďaka spôsobu reči môžete určiť charakter človeka.

Spôsob reči: Faktom je, že spôsob reči má veľa parametrov, podľa ktorých môžeme ľudí hodnotiť: jasnosť a rýchlosť reči, hlasitosť, sfarbenie hlasu, dych. Nie je však ľahké dešifrovať ľudí len na základe dekódovania týchto vlastností. Pozrime sa na to, ako spôsob reči odráža charakter a zámery človeka.

Veľa zdrobnenín: Lingvisti sú si istí, že takáto osoba jednoducho skrýva skutočné zámery. Ak človek láskyplne hovorí o osobných veciach, potom sa pokúša chrániť si okolitý priestor. Ak pri rozhovore s druhou osobou používa veľa zdrobnenín, pravdepodobne sa ju snaží zmanipulovať.

Pre každého má urážajúco-podlizujúcu sa prezývku: Miláčik, rybička, zlatko – človek chce týmto spôsobom ukázať vlastnú autoritu alebo túžbu presadiť sa. Avšak v pracovnom kolektíve by nikto nemal dávať prezývky, lebo to môže pôsobiť urážajúco.

Článok pokračuje na druhej strane: