SUPERPOTRAVINA! Červená repa je priam zázrak na tanieri s liečivými účinkami.

Reč je o červenej repe. Pre niekoho je táto zelenina úplne obyčajná a nenápadná, avšak opak je pravdou. Práve repa v sebe obsahuje množstvo vitamínov a tiež minerálnych látok ako je

červená repa-cervena repa-superpotravina-vyhody pre zdravie-benefity
NadyZima_klgd/bigstock.com

Aj vás často zaujmú správy o superpotravinách? V tomto článku vám prezradíme ďalšiu superpotravinu, o ktorej by ste to možno ani nepovedali. Reč je o červenej repe. Pre niekoho je táto zelenina úplne obyčajná a nenápadná, avšak opak je pravdou.

Práve repa v sebe obsahuje množstvo vitamínov a tiež minerálnych látok ako je sodík, zinok, jód, horčík, vápnik a iné. Pomáha pri rôznych ochoreniach ako sú cukrovka, arterioskleróza, ochorenia štítnej žľazy či pri anémii. Repa je taktiež hypoalergénna a dokáže prečistiť vnútorné orgány ako sú napríklad pečeň, či obličky. Konzumácia repy nemá pre ľudský organizmus žiadne vedľajšie účinky. Jedinou nevýhodou je, že pri jej konzumácii môžete mať výrazne červený moč, čo ale nepredstavuje žiadnu zdravotnú komplikáciu.

Červená repa sa môže využívať ako podporná liečba pri viacerých ochoreniach. My vám prinášame zoznam 12 hlavných benefitov, ktoré vám konzumácia repy môže priniesť.

Pokračujte nižšie v čítaní článku: