Ceny potravín sa šplhajú čoraz vyššie! Matečná plánuje zmenu

Nárast cien v obchodných reťazcoch, či menších potravinách, si nevšimli iba zákazníci. Tento problém zaznamenala už aj ministerka poľnohospodárstva. Výskum potvrdil, že Slovensko aj napriek tomuto nárastu stále patrí medzi krajiny, ktoré sú veľmi lacné. Matečná chce aj napriek tomu s touto situáciou niečo urobiť.

Aby Matečná potvrdila tento nárast cien, sama sa rozhodla, že overí situáciu. Preto podnikla dva nákupy v dvoch mesiacoch po sebe. Jej predpoklad sa potvrdil hneď pri lepšom všímaní si cien.  Dôvodom, prečo je nárast cien, taký alarmujúci sú odvody, ktoré mali mať presne opačný efekt.

Bola to práve SNS, politická strana, ktorá zrušila mimoriadne odvody, ktoré obchodné reťazce museli odvádzať. Pokles cien potravín nenastal. Ďalším problémom je, že dodávateľom ani spotrebiteľom sa tieto peniaze nevracajú.

Niektoré potraviny zaznamenali zdraženie o viac, ako dvojnásobok svojej pôvodnej ceny. Týka sa to najmä cien, ktoré zákazníci platia za párky. Tie totiž zdraželi o celých 130 percent. Ďalšou takouto potravinou, ktorá stojí o takmer 100 percent viac je nápoj, ktoré Slováci veľmi radi popíjajú, je ním pivo. Vajcia tiež nepatria medzi najlacnejšie potraviny a za posledné obdobie im obchodníci zvýšili cenu o 85 percent.

Pokračujte v čítaní na druhej strane: