Celý čas ste si telefón nabíjali nesprávne! Takto by ste to vraj mali robit…

Vybíjanie telefónov sa stalo akýmsi trendom tejto doby. Dôvod všetkých prekvapí!

nabijanie telefonu-zle nabijanie telefonu-nespravne nebijanie telefonu
businessinsider.com

Mnohé baterky telefónov oplývajú talentom rýchlo sa vybiť. Vybíjanie sa vlastne stalo akýmsi trendom tejto doby. Dôvod všetkých prekvapí!

K problému nabíjania sa vyjadrila istá spoločnosť Cadex. Cadex je jeden z najväčších výrobcov batérií na súčasnom trhu. Samotný zástupca tejto spoločnosti hovorí, že nabitý telefón na celých sto percent je len mýtus.

Tu je návod správneho nebíjania, aby sa nepoškodila batéria: Najdôležitejšie je vedieť, že nabíjanie na plnú hodnotu batérie je zlé. Nabíjanie totiž začne produkovať elektrinu, ktorá sa postupne delí a spomaľuje. To spôsobuje jej rýchle opotrebovanie, od ktorého sa potom odvíja stav poškodenia batérie.

Rido81/bigstock.com

Nenechajte si újsť: To, ako držíte svoj mobilný telefón, o vás veľa prezradí. Držíte telefón v jednej ruke a…

Z toho vyplýva, že telefón je potrebné odpojiť od nabíjania ešte predtým než dosiahne sto percent. Takýmto spôsobom sa telefón aspoň neprehreje. Mobil je teda najlepšie nabíjať postupne, počas dňa.

Batérie sú čoraz citlivejšie, avšak to samozrejme, súvisí aj s množstvom používaných aplikácií. Preto je známe, že ak by sme telefón využívali na základné funkcie, ako sú krátke hovory či niekoľko vymenených správ, tak by baterka vydržala omnoho dlhšie.

A čo vy, aký na to máte názor? Nabíjate telefón vždy na 100% ? 

Neprehliadnite: To, čo sa rozhodla urobiť mladá slečna pre mobilný telefón Iphone 8 vás šokuje!