Tieto veci používate bežne, no v skutočnosti majú oveľa širšie využitie! 9 vecí, o ktorých využití veľa nevieme.

brightside.me

Denne sa stretávame s mnohými drobnosťami, ktoré majú aj odlišné využitia. Niekedy by ste ani neverili, že vec, ktorú denne vidíte a používate sa dá použiť aj iným spôsobom ako by ste sa nazdali. Dnes vám prinášame top 9 vecí, o ktorých využití toho veľa nevieme.

OTVORY VO VYSÁVAČI:
Prevažne na starších vysávačov sa nachádzajú na rukoväti malé otvory. Slúžia na zníženie sacieho výkonu. Užitočné sú predovšetkým vtedy, ak sa vám niečo zasekne v trubici vysávača. Zároveň ho však chránia pred prehriatím, ktoré by ho mohlo vážne poškodiť. Na novších typoch sa už vyskytujú len zriedka, no na starších sú celkom bežnou pomôckou.

brightside.me

REGULÁTOR REŽIMU NA PLASTOVÝCH OKNÁCH:
Plastové okná sa stali revolučným vynálezom, ktorý si zamilovala väčšina domácnosti. Veľmi praktické a neprefukujúce okná by nám mohli naši predkovia závidieť. Možno ste si na vašich oknách všimli železný mechanizmus, ktorý sa nachádza zboku. Pomocou neho sa dajú prepínať stlačenia rámu. Dobré je nastavovať si tieto režimy podľa ročného obdobia. V zime tuhšie a v lete slabšie.

brightside.me

OTVOR NA PALIČKE OD LÍZATKA:
Deti tento otvor považujú za niečo zábavné, no jeho účel je prekvapivý a dôležitý. Len vďaka nemu sa dokáže lízatko pevne udržať na paličke bez toho, aby vytieklo keď je ešte v tekutom stave.

Evgenyjs1/bigstock.com

Článok pokračuje na ďaľšej strane:


ZDROJbrightside.me
ZDIEĽAŤ