Pacient musí byť bledý a zničený a nie viesť aktívny životný štýl! Čo to vlastne znamená byť chorý, aby vám ľudia…

Philll_bg/bigstock.com

Mladá herečka Stella Baranovska trpela zákernou leukémiou a jej priatelia sa rozhodli, že jej pomôžu, a preto začali organizovať charitatívnu zbierku na jej liečbu. Mladú herečku však obvinili z podvodu. Pýtate sa prečo? Prečo chorý človek nemôže predsa vyzerať zdravo a pridávať na sociálne siete fotky, na ktorých vyzerá dobre a usmieva sa. V septembri Stella zákernej leukémií podľahla a zomrela.

V spoločnosti ak sa povie chorý človek, predstavíme si niekoho biedneho, zničeného a smutného. Akoby sa od chorých v našej spoločnosti očakávalo, aby vyzerali choro a trpeli. Určite aj vy poznáte tú situáciu keď ste boli malý a povedali ste mame, že sa necítite dobre a radšej nechcete ísť do školy. Niekedy to bola pravda a niekedy vaša mamina vedela, že jednoducho nevyzeráte choro.

Byť chorý. Čo to znamená? Existuje nejaký predpis ako musíte vyzerať, aby vám ľudia verili, že sa necítite dobre, ste chorí alebo ste prekonali ťažkú chorobu. Ak ešte žijete aktívne aj počas choroby tak vám to, že ste chorý neuverí skutočne nik.

Tip na článok: Používate na verejných toaletách sušič rúk? Mali by ste stým ihneď prestať, ak chcete predísť závažným chorobám!

Článok pokračuje na ďalšej strane…