Naučíme vás, ako si správne vypestovať chutné a šťavnaté uhorky vo vašej záhradke. Tie z obchodu už nekúpite

bildlove/bigstock.com

Ľudia začali jesť uhorky pred 6 tisíc rokmi v subtropických oblastiach Indie a Číny. Neskôr boli privezené do Európy, pričom si mnohí cestujúci zo západnej Európy mysleli, že Slovania túto zázračnú zeleninu neobjavili. Boli však na omyle, lebo tí ich pestovali všade a vo veľkých množstvách.

Uhorka dnes zaujíma osobitné miesto v našej kuchyni. Nie je to až tak prekvapujúce, pretože bez uhoriek si nedokážeme predstaviť letnú sezónu. Dnes sme sa rozhodli prezradiť vám, ako si môžete jednoducho a ľahko vypestovať uhorky u vás na záhradke

Pestovanie uhoriek na otvorenom poli:
Mnohí z nás sadia rastliny uhorky do pôdy s rašelinou a to oni zbožňujú. Existuje však aj iný zaujímavý spôsob – používať pri výsadbe žihľavu a skorocel. Stačí, ak počas výsadby do každej jamky pridáte trochu zmesi týchto dvoch rastlín a uhorky sa budú cítiť skvele.

Žihľava obsahuje veľa makro a mikroživín, ktoré vytvárajú priaznivé prostredie pre rast uhoriek. Pokiaľ ide o skorocel, ten je zas bohatý na draslík, ktorý pomáha pri plodení a uhorky sú vďaka nemu chutnejšie.

Článok pokračuje na druhej strane: