Ako nás ovplyvňuje strata domáceho miláčika? Je to viac než si myslíme

pes-strata psa-strata domaceho milacika
pixabay.com

Výskumníci z University of New Mexico v Spojených štátoch skúmali, ako sa ľudia cítia po strate svojho domáceho maznáčika. Ľudia si uvádzali, že bolesť je veľmi silná. Ďalšia univerzita nielen potvrdila túto skutočnosť, ale tiež doplnila, že bolesť po smrti zvieraťa trvá zvyčajne oveľa dlhšie ako bolesť, ktorú zažívame pri strate blízkeho.

Ak sa vám stalo, že ste prišli o domáceho miláčika, možno by ste mali vedieť, ako sa najlepšie s touto stratou vyrovnať. Zlatým pravidlom je, že všetko chce svoj čas. Nemajte strach dávať svoje pocity zo straty prvé dni najavo. Istotne aj vaši blízki pochopia, že to nebol len pes, či mačka, ale váš priateľ.

Zároveň si však treba uvedomiť, že nie je dobré smútiť príliš dlho. Približne po mesiaci by ste sa mali cítiť zo smútku vyliečená. Ak náhodou máte deti, ktoré trpia stratou domáceho miláčika, neklaďte ich starosti na ľahkú váhu. Nechajte ich vyjadriť svoje pocity a buďte im oporou. Ak by žiaľ pretrvával neúmerne dlho je dobré, vyhľadať pomoc psychológa.

Tip na článok: Chodí s vami váš pes aj na záchod? Mali by ste vedieť toto. Pozrite, ako vám ešte prejavuje lásku.

Mohlo vy vás zaujímať: Olizuje vás pes? Má nato jednoduchý dôvod prečo to robí ale aj tak vás prekvapí!