Ak uvidíte na dverách domu TIETO znaky, dôkladne ich umyte a zavolajte políciu!

chillin.sk

V snahe oklamať policajtov a právo rešpektujúcu spoločnosť, zločinci každým rokom zlepšujú a vymýšľajú nové triky. Takže polícia v Čile predstavila systém symbolov, ktoré informátori kriminálnej spoločnosti maľujú na dvere domov civilistov.

V závislosti na tom, či je ľahko vylúpiť dom, čo sa tam nachádza, alebo s čím sa tam môže stretnúť, informátor nakreslí jeden alebo viac znakov z 36 možných variantov.

Pri pohľade na tento šifrovací systém, budete len hlavou krútiť, ako šikovní a vynaliezaví sú zločinci. Samozrejme, čoskoro si zavedú nový šifrovací systém, ale tieto informácie sú dôležité pre každého.

Ak si myslíte, že tento systém funguje len v zahraničí, tak ste na omyle. Naši zlodeji tiež nejdú do akcie bez pripravení.

Preto, ak žijete v súkromnom sektore, pravidelne si kontrolujte dvere a plot okolo pozemku a ak narazíte na nezrozumiteľné znaky, čísla či písmená, tak buďte pozorní, pretože sa o váš dom, či majetok niekto zaujíma.

Ak žijete v bytovom dome, tak si pozorne všímajte poštové schránky. Tie informátori často označujú markerom alebo nalepia značku.

Nezabudnite sa podeliť o tieto informácie so svojimi priateľmi, pretože týmito informáciami môžete ochrániť svoj majetok, možno aj život alebo zdravie.

zdroj: myjsmezeny.cz/marketium.ru/chillin.sk