Druhá metóda sa sústreďuje na sucho. Túto metódu môžete prakticky aplikovať na každú orchideu a v každom ročnom období, za každého počasia aj za menej priaznivých svetelných podmienok. Interval zalievanie priebeh v rozpätí jedného až dvoch mesiacov.

Dôležité je zmeniť interval zalievania. Ak ste napríklad doteraz zalievali orchideu každé štyri dni, tak to teraz zvýšte na každých osem. Keď korene a podklad dobre vyschnú, počkajte ešte ďalšie štyri dni alebo aj viac a až potom kvetinu zalejte.

Počas tejto metódy nestriekajte vodou rastline korene ani listy. Vylúčte aj hnojivá či horúcu sprchu. Keď sa objaví očakávaný púčik, zmeňte režim zavlažovania na normálny. Ak sa stonka objaví na jeseň alebo zimu, je dôležité aby mala dostatok svetla. Svetlo stačí nasmerovať na vrchol rastliny, aby sa zbytok zbytočne neprehrieval. Vyhnite aj aj hnojeniu.

Ak sa rozhodnete pre jednu či druhú metódu, nemusíte sa báť, že svojej rastlinke nejako ublížite. Takéto procesy prebiehajú aj v skutočnej prírode a ak je vaša orchidea zdravá, tak jej tieto metódy nemôžu uškodiť. Navyše ak sa pokúsite pochopiť potreby vašej rastlinky, odvďačí sa vám novými púčikmi.

Mohlo vy vás zaujímať: 7 izbových rastlín, ktoré prinesú do Vašej domácnosti pozitívnu energiu!

Tip na článok: Odhalíme vám recept na zázračné hnojivo pre vaše izbové kvety! Po tomto chytia druhý dych.