Orchidea je veľmi populárna medzi záhradkármi. Je nádherná keď rozkvitne a preto sa neraz stáva aj darčekom k narodeninám. Kým kvitne je krásna, ako sa však dopracovať ku krásnej kvetine, keď odmieta rozkvitnúť či rásť ?

Poznáme dva spôsoby, ktoré by vám mohli pomôcť k tomu, aby vaša orchidea kvitla počas celého roka. Dôležité však je dodržiavať potrebné kroky a neskúšať tieto pokusy na mladých rastlinkách či na tých, ktoré už odkvitli.

Prvá metóda sa zameriava na teplotu. Orchidea je známa tým, že náhle teplotné zmeny jej nerobia dobre. Ideálne pre ňu je, ak nočná teplota je maximálne o 6 stupňov nižšia než tá izbová. Ak ju však vystavíte menšiemu teplotnému šoku prostredníctvom stimulácie teplotných zmien, pustí svoje púčiky.

Čítajte tiež: Kupujete drahé prípravky pre kvietky, aby vám krásne rástli? Pozrite sa na domáce rady, ktoré vás nebudú stáť skoro nič a sú rovnako účinné.

Túto metódu odporúčame vyskúšať v jari, kedy je nočná teplota stabilná okolo 16 – 18 °C. Vezmite svoju rastlinu vonku na balkón a nechajte ju tam celú noc a aj počas dňa. Slnečné lúče jej zahrejú listy a v noci sa ochladia. Tak dostanú dostatok oxidu uhličitého, ktorý pomôže koreňom, listom aj púčikom. Takto to praktizujte 2 týždne.

Taktiež je možné vyskúšať to aj v lete či v jeseni. Avšak v lete rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou nie je veľký a v jeseni je intenzita slnka stále slabšia a slabšia. Preto odporúčame jarné obdobie. Pripomíname však, že ak vaša starostlivosť počas roka nebola ideálna, nemusí to dopadnúť podľa vašich očakávaní.

Článok pokračuje na druhej strane: