Vianoce vyvolávajú veľa príjemných asociácií či už v podobe rôznych tradícií, vianočnej hudby, rodiny alebo filmov. Jeden z typických vianočných filmov je aj všetkým dobre známa Popoluška. Film Tri oriešky pre Popolušku je súčasťou Vianoc v mnohých domácnostiach. Ak ste si však mysleli, že vás už v tomto filme nič neprekvapí, pretože viete všetky dialógy spamäti, ste na omyle. Dnes pre vás máme pätnásť zaujímavosti, ktoré ste o Popoluške pravdepodobne netušili.

1. Mŕtva líška, ktorá sa vo filme vyskytuje bola poľovníkmi zabitá už na jeseň a následne uskladnená v mrazničke aby sa nepokazila.

2. Voz, ktorý viezol kráľa a kráľovnú bol historickým kúskom. V roku 1905 sa v ňom totiž viezol princ Wilhelm z Pruska na svadbu.

3. Nakoľko sa zábery nakrúcali na drahý film, režisér požadoval, aby sa všetky zábery nakrútili na prvý pokus.

4. Aby sa za Popoluškou, ktorá išla na koni rozbehol pes, museli mu hodiť snehovú guľu, ktorú si vo filme môžete všimnúť.

5. Až na konci natáčania filmu sa ukázalo, že predstaviteľka macochy Carola Braunbock je odsunutá Sudetská Nemka, ktorá stále ovláda češtinu. Napriek tomu celé natáčanie hovorila len po nemecky.

Článok pokračuje na druhej strane: