10 ročnému chlapcovi diagnostikovali zákernú chorobu. Milujúca matka sa podelila o chvíle, z ktorých sa tisnú slzy do očí.

Brat ho drží za ruku a pomáha mu pripraviť sa na rádioterapiu.

Doktor a matka sa ho snaží presvedčiť, že je potrebné nádor zmenšiť ešte skôr, než sa bude môcť odstrániť. Derek však už nechce a nemôže znášať ďalšie bolesti a prosí, aby ho vzali domov.

Mama dovolí chlapcovi chopiť sa na chvíľu šoferovania. O niekoľko hodín neskôr sa dozvie, že chlapec sa už nemôže vyliečiť.

Rakovina sa šírila rýchlo po celom tele. Z tohto dôvodu sa na chlapcovom oku objavil monokel. Na stene za ním je odkaz od servírok z jeho obľúbenej reštaurácie. Každý sa ho snaží povzbudzovať.

Cindy a jej najlepšia kamarátka Kelly sa pokúšajú navzájom podporiť. Derek každým dňom slabne …

28. apríla 2006 Cindy vyberá oblečenie, v ktorom bude Derek pochovaný.
Úplne vyčerpaný sa snaží zhromaždiť všetky sily, aby prešiel pár krokov. Kvôli nádoru sa mu žalúdok zväčšil tak, že sa nevošiel do svojich nohavíc.

Derek bozkáva svoju matku počas charitatívnej akcie. Bol príliš slabý, aby sa postavil na nohy.

Je s ním nepretržite, pretože dostáva tie najsilnejšie lieky proti bolesti.
10. mája 2006 Cindy so slzami v očiach preplachuje katéter svojho syna. Za nejaký čas neskôr mu zdravotná sestra zavedie dávku liekov proti bolesti, aby mohol chlapec v pokoji odísť.

V kruhu rodiny Cindy pobozká syna a spieva mu pieseň na rozlúčku.

19. mája 2006 bol Derek pochovaný. V čele pohrebného sprievodu bola jeho matka spolu so synmi a priateľmi.

Malý Derek stratil veľa energie, aby bojoval o svoj život. Cindy chcela tieto fotografie zdieľať s verejnosťou nielen preto, aby ukázala, ako ťažké je zápasiť proti tejto chorobe, ale tiež, aby ľudia pochopili, že aj v tejto situácii sa dá nájsť dôvod tešiť sa zo života.

zdroj: electropiknik.cz